774 162 396
> Titulní stránka > Články

Články

Podrobnější články, které se věnují tematice zdraví ve spojení s našimi produkty.

Mozková mrtvice - kapitola 5.

Fibrilace síní - o jaký druh arytmie se jedná?

Fibrilace síní nebo-li atriální fibrilace či česky doslova „míhání síní“ je jedna z nejčastějších arytmií vůbec. Její nebezpečí spočívá zejména ve zvýšeném riziku tvorby krevních sraženin a následném putování těchto sraženin tepnami např. do mozku se vznikem cévní mozkové příhody. Onemocnění se může vyskytnout v každém věku, více však postihuje starší pacienty, kteří se již se srdcem…

více >

 

Mozková mrtvice - kapitola 4.

Ředění krve u fibrilace síní

Fibrilace síní patří mezi časté příčiny cévní mozkové příhody neboli mrtvice. Abychom této komplikaci u fibrilace síní do určité míry zabránili, je nutná dlouhodobá léčba zaměřená proti srážení krve. Lékař ji indikuje po posouzení konkrétní situace – dle věku pacienta a přidružených onemocnění.

K dispozici je několik skupin léků, z nichž některé vyžadují pravidelné kontroly krevní…

více >

 

Mozková mrtvice - kapitola 3.

Léčit se s fibrilací síní znamená především předcházet jejím důsledkům

S fibrilací síní se léčí mnoho pacientů, neboť s prodlužováním věku přibývá i této nemoci. Její příznaky se dají zmírnit nebo úplně eliminovat pomocí léků na udržení správné srdeční frekvence nebo rytmu, pokud pacient příznaky této arytmie má. U pacientů, kteří příznaky nemají a mají uspokojivou frekvenci, toto není třeba.

Hrozba fibrilace síní však nespočívá tolik ve fibrilaci…

více >

 

Mozková mrtvice - kapitola 2.

Když se řekne arytmie...

Lékař mi zjistil srdeční arytmii, při tom slově mi trochu ztuhla krev v žilách, ale pak mi bylo vysvětleno, že s tou mojí arytmií mohu nadále normálně fungovat, jen bude v mém případě vyžadovat trvalé užívání léků. Arytmií je ale spousta druhů, ne každá je závažná, některé mohou být naopak život ohrožující.

Arytmií se označuje porucha srdečního rytmu, tedy pravidelného střídání systoly…

více >

 

Mozková mrtvice - kapitola 1.

Jak poznám fibrilaci síní?

Váš lékař pozná fibrilaci síní většinou již z nepravidelného pulzu a pro ověření Vám nechá natočit EKG, jindy se na tuto arytmii přijde náhodně při EKG vyšetření z jiného důvodu. Jak ale vnímá fibrilaci samotný pacient, dá se to vůbec poznat, kdy má raději navštívit lékaře?

U mladších lidí se fibrilace síní častěji projevuje náhlým bušením srdce, celkovou slabostí, někdy až pocitem na…

více >

 

Proč používat čističe vzduchu

Základní pravidla pro správný výběr a provoz čističů vzduchu:

V průběhu jednoho dne uděláme až 20 000 nádechů. Spotřebujeme více než 15 kg vzduchu. Je to mnohokrát více než množství vody a potravin za stejnou dobu. Zamysleme se! Jaký je vzduch, který dýcháme?

Kdysi bylo jednoduché otevřít okno a vpustit čistý, zdravý a svěží vzduch, ale dnes je to spíše riziko. Díky vzrůstajícím cenám energií šetříme teplem a izolujeme budovy, utěsňujeme okna. Tím se…

více >

 

Proč používat zvlhčovače vzduchu?

Základní pravidla pro správný výběr a používání zvlhčovačů vzduchu.

Příjemné prostředí v bytech a kancelářích je závislé zejména na teplotě vzduchu a jeho vlhkosti. Příjemná relativní vlhkost je 40 až 50 %. V zimním období však klesá relativní vlhkost vzduchu i pod 20 %, což je srovnatelné s vlhkostí na poušti. Při nízké vlhkosti se vysušuje a tím i narušuje sliznice dýchacích cest. Důsledkem je dráždění ke kašli a častá onemocnění dýchacích cest zejména u…

více >

 

O inhalaci

Základní informace o inhalaci

Proč inhalovat? Inhalační léčba je oblíbenou terapeutickou metodou. Inhalátory působí cíleně přímo do postižených míst dýchacích cest. Mají ideální využití pro domácí léčbu i cestování díky malým rozměrům. Inhalace je efektivní díky rychlému vstřebávání léčiva a také díky vysokému využití inhalačního roztoku.

Při jakých nemocech vám pomůže inhalace? Inhalační terapie…

více >

 

O vzduchu

Základní informace o vzdušné vlhkosti a způsobech zvlhčování

Relativní vlhkost vzduchu je veličina, která udává poměr mezi okamžitým množstvím vodních par ve vzduchu a množstvím par, které by měl vzduch při plném nasycení. Udává se v procentech (%). Množství par (vlhkost) ve vzduchu závisí především na teplotě vzduchu. Rosný bod je teplota, při které relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %. Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Vzduch za určité…

více >

 

 

 

 

Rychlý dotaz
2007–2016 © BONECO CR, info@boneco-cr.cz | Archiv webmaster | nahoru