Zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom?

Kombinace zvlhčovače vzduchu a čističky 2v1

23. 6. 2023

 

Kombinace zvlhčovače vzduchu a čističky zajistí tu nejlepší kvalitu vzduchu doma, v práci, ve školách a školkách, nebo obecně v interiérech. Pokud vyberete správná zařízení, udržíte nejen příjemný a vlhký vzduch, ale současně odstraníte pyly, alergeny, domácí prach i pachy.

 

Současný provoz zvlhčovače a čističe promění váš domov v oázu, což je příjemné pro celou rodinu. Přístroje uvítáte v obývacích prostorech i v ložnici, ale patří také do kanceláří a jiných pracovních prostor. Na trhu je velké množství přístrojů, které se můžou pochlubit nízkými provozními náklady a snadnou údržbou.

Kombinované zvlhčovače a čističky vzduchu
Zvlhčovačům, které se můžou pochlubit tím, že umí vzduch také čistit, říkáme diskové, nebo také 2 v 1.
Společnost Boneco nyní přišla s novou řadou kombinovaných zvlhčovačů vzduchu, které jsou označeny W200, W300 a W400. Všechny tyto zvlhčovače fungují na principu speciální odpařovací rohože. Kromě pěkného designu jsou velice výkonné a tiché. Vyznačují se velice nízkou spotřebou a snadnou údržbou. Všechno příslušenství můžete vyprat v pračce nebo myčce nádobí. Liší se od sebe především objemem nádrží. Všechny se snadno ovládají pomocí jednoho knoflíku, přístroj W400 můžete navíc ovládat pomocí velice přívětivé aplikace Boneco.


Jak fungují kombinované zvlhčovače:

Uvnitř přístroje je buben se speciální odpařovací rohoží. Ta se díky otáčivému pohybu neustále namáčí do vody a tuto vlhkost pak dodává do okolí. Voda zároveň působí jako přírodní filtr a zbavuje okolní vzduch větších nečistot, jako jsou prach a pyl. Samoregulační princip odpařování zajišťuje správnou vlhkost vzduchu v místnosti, protože vzduch automaticky čerpá tolik vlhkosti, kolik v daném okamžiku potřebuje. Toto čištění vzduchu je velice přirozené, není zapotřebí použití jakýchkoliv chemických látek. Je tedy velice vhodné pro alergiky. 

Do diskových zvlhčovačů není třeba dokupovat žádné filtry. Odpařovací rohož má velice snadnou údržbu, dá se prát jak v pračce, tak myčce nádobí. Vydrží obvykle 1 rok.
 

Kvalita vzduchu ovlivňuje pohodlí bydlení

Naše plíce pracují každý den 24 hodin, proto bychom měli věnovat pozornost kvalitě vzduchu, který dýcháme. Každý den uděláme 20 000 až 26 000 nádechů, naše plíce přefiltrují 12 000 litrů vzduchu, aby naše tělo získalo potřebný kyslík. Kvalita tohoto vzduchu má proto přímý dopad na naši pohodu.

 

Pro dokonale čistý vzduch je ideální použít jak čistič, tak zvlhčovač vzduchu. Pokud nechcete dva přístroje, je možné využít hybridních přístrojů. Tyto přístroje vzduch zároveň čistí i zvlhčují. Jsou vhodné do menších bytů, kde nezabírají prostor, ale určitě se uplatní i ve větších kancelářích. Vždy vybírejte přístroj dle parametrů.